visit this site right here fake rolex More info about rolex replica, More about the author replica watches hop over to this site fake watches, look at these guys replica rolex why not find out more relojes replicas, supply fake rolex websites replica rolex, discover here repliki zegarków try these out replicas de relogios.

Новини про паркет, Паркетна дошка, Ламінат, Плінтус та фанеру

Отримати безкоштовну консультацію
 
 
 

      Ясеневий паркет: характеристики деревини, відмінності від дуба, паркет ясень в інтер'єрі

Паркет з ясеня поступається за популярністю лише дубовому, хоча за деякими характеристиками явно виграє. Зносостійка і тверда деревина ясеня має неповторну текстуру і виняткові експлуатаційні характеристики, а за ціною навіть незначно дешевше дуба. Який паркет вибрати питання індивідуальне, все залежить від особливостей інтер'єру: дубовий і ясеневий паркет, схожий за технічними властивостями, але має принципово різний колір і характер.

Особливості деревини ясеня для паркету:

  • Твердість по Бринелю — 4.
  • Щільність — 650-690 кг/м3.                                                                                                                                                       
  • Стабільність — середня. Сприйнятливість до ультрафіолету — низька.                        
  • Зміна кольору — з часом деревина темніє.
  • Поздовжня/радіальна/тангенціальна усадка — 0,2/5/8%.
  • Радіальне/тангенціальне набухання — 0,21/0,38%.
  • Міцність на згин/стиск — 105/50 Н/мм².
  • Скорочення за стандартом DIN 4076 — ES.

Особливості породи

Ясень звичайний відноситься до сімейства Маслинових, листяні дерева досягають до 40 м у висоту, діаметр стовбура — до 1 м. При цьому голий стовбур — без сучків і вад — до 9 м. Природний ареал зростання — Європа, Закавказзя. «Водяні ясени» зустрічаються в заплавних лісах, «Вапняні ясени» — на сухих ґрунтах.

 

Текстура

Деревина ясеня може бути з яскраво вираженим ядром або ж без'ядерною: по тону серцевина збігається з заболонню. Колір — сірий, з жовтуватим або червонуватим відтінком, річні кільця чітко помітні. Найкращий колір ядра — наближений до оливкового дерева. Після обробки ясенева деревина набуває благородний матовий блиск.

 

Порівняльна характеристика дуба і ясеня

Ясенева деревина для паркету тверда і важка, за характеристиками міцності (розрив, згин) незначно, але перевершує дуб. Крім того, ясень володіє еластичністю і в'язкістю, особливо деревина з широкими річними кільцями (1,5 мм і більше). У пропареному стані деревина піддається обробці на вигин не гірше бука.

 У порівнянні з дубом ясенева деревина менш стабільна, схильна до гниття і зараження грибком, не переносить контакт з водою і найменші заморозки: для приміщень з підвищеною вологістю і різкими перепадами температур дубовий паркет — однозначно кращий вибір. З тієї ж причини звичайний ясень не використовують для зовнішньої обробки, але піддають термообробці: терасна дошка з термоясеня позбавлена всіх недоліків породи!

Для приміщень з високою прохідністю доречніше вибирати паркет з дуба, який перевершує ясень (незначно). Крім того, дубова підлога виглядає солідніше і більш гармонійно доповнює класичні інтер'єри, в той час як паркет з ясеня — вибір сучасних напрямів, Прованс, змішаних стилів.

 

Деревина Ясена     Сорта паркету

 

Ясеневий паркет  Підлога з Ясена  

 

Паркет Ясен  Підлога Ясен