Новини про паркет, Паркетна дошка, Ламінат, Плінтус та фанеру

Отримати безкоштовну консультацію
 
 
 

Акація, або Робінія, росте в Австралії та Південно-Східній Азії, але є і в Україні. Більш ніж у сімдесяти різних країнах є комерційні плантації, на яких вирощують цю красиву деревину спеціально для її заготівлі.

Розповімо про плюси і мінуси паркету з акації.

 

  • Зовнішній вигляд

   Паркет з акації надзвичайно красивий. Фактура деревини відрізняється великою варіативністю відтінків — від сонячно-жовтого до глибокого коричневого. Малюнок волокон динамічний, загальна гамма — тепла.
   Через виразну фактуру волокон і вузлів паркет з акації виглядає стильно і не може залишитися непоміченим. Дизайнери інтер'єрів люблять включати підлоги з акації у свої проекти, особливо ті, де потрібно створити фокус на підлогах з натурального дерева.
Підлога з акації виглядає і сприймається як екзотична, а з часом це враження тільки посилюється.

 

  • Міцність і довговічність

   Акація відноситься до надтвердих порід. Твердість деревини акації по Бринеллю-7,1, що майже вдвічі більше, ніж у дубової (3,8). За шкалою Янка цей показник — 2220.
   Через високу твердість, підлоги з акації менше схильні до зносу, на них не залишається подряпин і вм'ятин. Паркет з акації можна укладати в дитячих кімнатах, офісах і квартирах власників домашніх тварин.
«Термін придатності» паркету з акації — від 50 до 100 років.
   Деревина акації не схильна до гниття і цвілі, що містяться в ній смол, тому паркет з неї встановлюють навіть на кухнях, де вологість зазвичай вище, ніж в інших кімнатах.

 

  • Співвідношення ціни та якості

   При високій міцності і красі акацієва деревина на світовому ринку дешевше, ніж інші екзотичні породи, тому що це дерево швидко росте. До десяти років акація додає по одному-двом метри на рік, а потім вдвічі уповільнює своє зростання. Виготовлення підлогових покриттів з акації вважається екологічним, т. к. вирубки дерев добре контролюють, а відходів від виробництва залишається небагато.

  • Мінус

    Акація — невисоке дерево, тому довжина дошки з неї зазвичай не перевищує 1,2 метра. Зазвичай масивні дошки з акації не довше метра, тому що в цій деревині часто зустрічаються сучки та інші неприпустимі дефекти. Якщо вам потрібні довгі дошки, подивіться в сторону паркету з інших порід.
    Якщо ви любите рівний відтінок підлоги, без строкатості та контрастів, паркет з акації не для вас.
Підлога з акації дуже стабільна, але, як і у випадку з екзотичними породами, потрібно підтримувати стабільний рівень вологості під час опалювального сезону, щоб дошки не пересохли та не деформувалися.

  • Варіанти

    З акації роблять масивну, паркетну та інженерну дошку, штучний і модульний паркет. Елементи з акації включають в композиції художнього паркету. Масивний паркет з акації найміцніший і довговічний. Такий паркет коштує дорожче дубового, але і перевершує його за візуальними й експлуатаційними якостями. 

  • Догляд

    Догляд за паркетом з акації не викликає труднощів. Масивну і паркетну дошку на виробництві покривають лаком, який захищає деревину від забруднення. Для догляду досить регулярно проводити вологе прибирання і своєчасно видаляти забруднення на зразок пролитого вина або слідів взуття

Паркет з акаціїПідлога акаціяПаркетна дошка акація