Монтаж фанери

Перед тим, як приступити до укладання фанери, необхідно грамотно оцінити якість основи.

У першу чергу, основа під паркет повинна бути рівна і чиста. Допустиме відхилення від рівня - 2мм на довжині 2м. Це може бути поверхня, зроблена з цементу або сучасної модифікованої суміші. Укладання паркету може проводитись і по дерев’яній основі, зробленої із шпонованої дошки, прикріпленої до лаги або вологостійкої фанери.

Основа має бути достатньо міцною, однорідною і сухою. Тому, перед укладанням паркету, необхідно перевірити вологість основи за допомогою спеціальних контролюючих приладів (вологість не повинна перевищувати 5%). Особливо, це стосується цементної основи, якій потрібно довготривалий термін висихання ( при товщині стяжки 4-5см термін висихання 4-5 тижнів, при більшій товщині - фаза висихання значно збільшується).

Після того, як основа вирівняна, її потрібно обробити грунтівкою. Аж тоді настилають фанеру, завдяки чому забезпечується більш висока надійність конструкції.

Фанера повинна бути вологостійка, хорошої якості, без розшарування. Оптимальна товщина 8-12 мм. Зазор між листами фанери повинен складати 10мм, а компенсаційний зазор між фанерою і стіною 20 мм. Фанера послідовно укладається на клей і закріплюється до цементної стяжки спеціальними дюбелями за допомогою пневматичного пістолета. Покладена фанера шліфується (якщо потрібно) і укладається паркет.

Ціна: від 20,00грн/м.кв

 

 

 

Укладання паркету

Паркет, як і будь-яка інша деревина, гідроскопічний (тобто схильний вбирати вологу). Його не можна транспортувати під час випадання опадів, а також у відкритому транспорті. Під час ремонтних робіт повітря в приміщенні, звичайно, насичене вологою. Тому, паркет укладають тоді, коли закінчені всі ремонтні (бетонні, штукатурні) роботи, і тільки після цього доставити паркет у сухе і чисте приміщення, призначене для укладання. Рекомендована температура в приміщенні при укладанні паркету 18-25°С; вологість - 45-60%.

Існує три основні схеми укладання паркету:

  • Укладання паркету безпосередньо на цементну основу
  • Укладання паркету на чорнову підлогу
  • Укладання паркету на чорнову підлогу

Найбільш поширений є спосіб укладання паркету на фанеру.

Необхідно відмітити, що укладання паркету лише на клей недостатньо для хорошої якості. Клей має термін полімеризації, під час якого паркетини повинні бути рівномірно прижаті до підлоги. Для цього ми використовуємо скоби, якими пристрілюємо паркет.

Між паркетною підлогою і стінами (для будь-якого варіанту укладання) на всю товщину підлоги залишають компенсаційний проміжок 1 - 1,5 см. Після укладання паркет можна шліфувати лише через 10-14 днів.

Користуйтеся послугами тільки досвідченних професіоналів-паркетників. Пам’ятайте, що яке би красиве та досконале дерево Ви не купували, це ще напівфабрикат, який потрібно довести до готового вигляду.

Ціна:від 60,00грн/м.кв

 

Шліфування паркету

Після закінчення процесу укладання паркету настає надзвичайно відповідальний етап технологічного процесу -шліфування, яке виконують через 10-14 днів після укладання паркету. Шліфування проводять за допомогою паркетошліфувальних машинок (барабанна, плоскошліфувальна, кутова) та абразивних матеріалів.

Виконується дана операція в два етапи:

  • шліфування барабанною машинкою для вирівнювання паркету
  • шліфування плоскошліфувальною машинкою для ідеально рівної і чистої поверхні.

Для шліфування кутів і підлоги біля стіни використовують кутову шліфувальну машинку.

Перед остаточним шліфуванням виконують шпаклювання, тобто заповнюють щілини між паркетинами. Потім паркет ще раз шліфують.

Ціна: від 55грн/м.кв

  

 

 

 

 

Шпаклювання паркету

Процес шпаклювання паркету полягає в усунені щілин між планками паркету за допомогою шпаклівок для дерева. Шпаклівку можна виготовити самостійно шляхом перемішування дрібної тирси, яка утворилася після першого етапу шліфування, з лаком до отримання густої пасти. Також можна використовувати вже готові шпаклівки.

Шпаклівка наноситься шпателем на всю поверхню. Коли вона підсохне, проводиться остаточне шліфування, внасідок якого видаляються зайва шпаклівка.

З часом, при появі тріщин, їх можна заробляти декоративними шпаклівками на водній основі. Запобігає появі тріщин в дерев’яній підлозі використання зволожувача повітря в приміщеннях.

Ціна: від 15,00грн/м.кв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Лакування паркету

  Від лакування залежить якість поверхні і термін служби дерев’яної підлоги. Можливо Ви самі захочете покрити свій паркет лаком, але у Вас навряд-чи вийде добре це зробити, оскільки без дорогого інструменту, правильних матеріалів і пристосувань зробити це неможливо.

  Перед лакуванням підлоги повинні бути відшліфовані шліфувальними машинами. Бажано, щоб останній прохід циклювання був зерном шкурки Р120, хоча можна і Р80 або Р100, різниця не дуже суттєва. Потім приміщення просто пилососиться та шпаклюється.

  Після шпаклювання паркет покривається ґрунтовкою або лаком, який не вимагає грунтування. Даємо першому шару підсохнути, потім наносимо другий шар лаку, при необхідності і третій. Далі необхідно добу почекати, щоб лак висох і його можна було легко відшліфувати круглими сітками зерном Р150 або Р120 плоскошліфувальної машиною. Це робиться для того, щоб збити ворс і бруд. Таку шліфування називають проміжним. Після проміжного шліфування підлоги ретельно пилососять і начисто миють спеціальної шваброю, при необхідності треба прибрати пил з підвіконь, радіаторних батарей і т.п. Після прибирання наносимо останній шар лаку.

Ціна: від 15,00грн/м.кв

 

Відгуки про нас
Займаємося ремонтом спільно з дизайнером. Звернувшись в компанію Ековуд я повністю позбавив себе від "головного болю" з облаштування підлогового покриття в приватному будинку. За його рекомендацією приїхали вибрати паркет в Салоні Паркету на Городоцькій. Виявилося, тут є непоганий асортимент дошки з наявністю, а нам потрібно було терміново до Нового року, так як інший магазин не привіз замовлення вчасно. Дякую за супер оперативність, дошку доставили за кілька днів! Все встигли, і паркет, до речі, дуже сподобався.

- Денис ОлійникДрузі тут купували і нам порекомендували теж паркет купити в Салон Паркету. Часто буваємо у Львові, спеціально заїхали - гарне місце з багатим асортиментом і приємним обслуговуванням, в нашому місті такого немає. Сподобалося, що ми відразу змогли підібрати всі супутні товари для укладання паркету і плінтус. Приємно порадували ціни, і нам зробили знижку на наше замовлення, закуповували матеріали відразу на весь будинок. Доставили перевізником, коли ми подзвонили. Так що все відмінно. Рекомендую..

- Юрій ОрденкоВибирали паркет на сайті, майже визначилися, але приїхавши в салон, зрозуміли, що фотографії паркету не відображають відтінки і текстуру матеріалу. У нас з чоловіком виникли сумніви. Тому приємно були здивовані, коли консультант запропонувала нам набір зразків, щоб удома при денному світлі підібрати відповідний відтінок. Супер пропозиція, вдома все відразу стало зрозумілим, визначилися моментально. Дякую за таку можливість і оперативну доставку на інший кінець міста. Львів хоч і велике місто, але професіоналів не так вже й багато.

- Олеся Ницеви