Новини про паркет, Паркетна дошка, Ламінат, Плінтус та фанеру

Отримати безкоштовну консультацію
 
 
 

Масивна дошка з ясена – ключові характеристики


Деревина ясена відрізняється міцністю і пружністю, що помітили ще наші предки. Вони робили з нього бойові палиці, луки, стріли та інші знаряддя. Зараз масивні дошки з ясена найбільш затребувані на українському ринку. Така популярність обумовлена тим, що при експлуатації дерево схоже на міцний дуб, але по красі воно порівняно з червоним деревом.


Ясен — міцне дерево, що належить до технічних порід. Його використовують в тих випадках, коли потрібна велика щільність і міцність деревини. Таким характеристикам повинно відповідати підлогове покриття. Вартість паркетної дошки з масиву даної породи варіюється в залежності від різних факторів.

Характеристики деревини:


Ясен звичайний (високий) — це дерево, поширене на території країн центральної Європи, південно-західної Азії, Японії і в США. Особливо багато ясенів в Україні. Висота дерева — від 20 до 30 метрів (іноді навіть 40). Існують сорти, які ростуть в основному біля водойм, і ті, які люблять вапняний ґрунт.

Зазвичай заболонь і ядро мають аналогічний відтінок. Але зустрічаються і незначні відмінності: заболонь може бути світло-бурою, а ядро — жовтуватим або рожевим. Найбільш красивою колірною варіацією вважається оливковий відтінок зі світло-коричневими хвилеподібними ділянками. Відповідно, і вартість на такий ясен найбільша.

Підлоги з масиву ясена служать дуже довго, зберігаючи при цьому свій первісний вигляд. Адже колір деревини майже не змінюється з часом. Дерево ясена дуже схоже на дуб, проте воно має світліший відтінок і позбавлене серцевинних променів. Крім того, ясенева дошка злегка пориста, що добре проглядається на річних кільцях. Її поверхня має легкий матовий відблиск, в процесі знебарвлення вона отримує відтінок сивини. За допомогою обробки можна надати деревині інший відтінок, наприклад, карамельний, білий або ванільний.

Відмінні властивості:


Дошки з ясена дуже часто використовуються при виготовленні підлогових покриттів. Підлога з даної деревини відрізняється чудовими експлуатаційними характеристиками. Це забезпечується високою міцністю, ударною в'язкістю, щільністю і красивим зовнішнім виглядом. Завдяки тому, що деревина обробляється дуже просто, і при її висушуванні не утворюються тріщини, ясен можна з упевненістю назвати одним з кращих матеріалів для підлоги.

Крім того, масивні дошки з ясена мають такі властивості:

  • Зносостійкість лицьового шару паркетної дошки. Забезпечується великою твердістю деревини. Захистити підлогу і надати їй додаткову зносостійкість можна за допомогою лаку.
  • Високі експлуатаційні характеристики. Дерево належить до важких порід. Міцність можна визначити по ширині річних шарів — чим вони ширші, тим міцніше деревина.
  • Хороша еластичність. Ясенева деревина відрізняється гнучкістю, що досить важливо для підлоги. Цією властивістю ясен схожий на бук.
  • Велика довговічність. Підлога з масивної дошки ясена прослужить довгі роки. Це підтверджується великою кількістю відгуків. Якщо поверхня виробу покрита лаком, термін її служби може становити кілька десятків років.
  • Дуже гарний малюнок деревини. Ясен нагадує дорогі породи дерева («екзотику»), але за ціною він набагато доступніший.
  • Геометрична стабільність. Масивна ясенева дошка має низьку гігроскопічність, не жолобиться і майже не зсихається, а також зберігає свою первинну форму.

 

  • Паркетна Масивна Дошка Ясен Масивна Дошка ЯсенЯсенева Масивна Дошка