Новини про паркет, Паркетна дошка, Ламінат, Плінтус та фанеру

Отримати безкоштовну консультацію
 
 
 

Характеристика виду


У граба є три основних різновиди – пірамідальний, червонолистий і плакучий. Представники першого виду зустрічаються досить рідко, зате в декоративному плані він дуже гарний. Декоратори відзначають, що гілки цього дерева добре піддаються згинанню, їх можна переплести між собою, завдяки чому виходять незвичайні і цікаві екстер'єрні рішення. Використовуючи це дерево можна створювати справжні живі арки, боскети і бордюри. Такі властивості рослини були добре відомі жителям України, з цієї причини ми і зараз можемо спостерігати, в Криму території, які обсаджені живоплотом з граба замість паркану.


Росте рослина досить повільно, в дозрілому стані зростання не перевищує 20 м, живе протягом 3-х століть. Що стосується моменту повного дозрівання для заготовки, то це приблизно 50 років. Цікаво те, що як тільки дерево зрубано, на його пні з'являються нові пагони, тобто, можна сказати, що по частині поновлюваності ця порода дуже добре себе показує.

Властивості деревини

Граб — це без'ядрова рослина заболонної породи. Колір деревини білий з сіруватим відтінком. Основні експлуатаційні характеристики:

Щільність граба висока, перевищує 750 кг/м3;
Твердість по Бринелю також знаходиться на гідному рівні – 3,5 кПа/м3;
Непогано переносить вплив навколишнього середовища;
Сушка деревини повинна виконуватися в особливих умовах – потрібно дотримуватися режиму цієї процедури, ні в якому разі не можна виконувати інтенсивну сушку — в цьому випадку в породі можуть з'явитися сколи та тріщини.

Якість обробки
Міцна деревина граба важко піддається обробці, особливо це помітно при різанні і полірування поверхонь виробів. Що стосується адгезії з лакофарбовими матеріалами, тут все непогано — граб легко фарбується, піддається морені і обробці бейцами. Єдине обмеження, яке слід згадати, говорячи про забарвлення – це те, що для фарбування породи без спеціальної підготовки краще не застосовувати фарб на водній основі. В цьому випадку, деревина буде схильна до гниття, що позначиться на тривалості служби виробів. Для скріплення цвяхами або шурупами, краще попередньо просвердлити під них отвори, щоб не сталося розколу масиву. Склейці піддається складно.

Регіони зростання
Зростає граб практично по всій земній кулі. Різноманітні види деревини, а всього їх налічується від 30 до 60, ростуть навіть у Японії, найбільшу поширеність отримав в Європі та Америці.

Паркет Граб

Граб називають ще білим буком. Паркет граб міцний білувато-сірого кольору. Паркет граб не відрізняється яскравістю, як, наприклад, у ясеня; на рівному матовому тлі розкидані світлі точки. Нерідко ця порода має косослойну будовудеревини, тому граб колеться насилу. Заболонь не має великої різниці в переході до ядра. Для уникнення деформацій і тріщиноутворення вимагає тривалої і обережної сушки.
Після просушування граб майже не схильний до викривлення; його твердість стає вище, ніж дуба. Ріжучим інструментом обробляється насилу. Застосування граба в столярній справі різноманітно, хоча і не таке широке, як дуба, ясена або бука; використовується в мозаїчній справі. Граб добре обробляється і труїться.

Дерево грабДеревина граба Паркет граб